Metale kolorowe, aluminium, blachy, kształtowniki, stopy

Hurtownia metali nieżelaznych – Materiały budowlane, Artykuły, Poradniki, Nowinki

Metale nieżelazne

Blachy aluminiowe w pokryciach dachowych

Dobre pokrycie dachu, zapewniające trwałość i jakość na lata, dające też doskonały efekt wizualny – to jeden z najważniejszych aspektów podczas budowy domu. Wszystko to mogą zapewnić blachy aluminiowe, które są materiałem szeroko wykorzystywanym w budownictwie. Decydując się jednak na dach z blachy aluminiowej, trzeba zdawać sobie sprawę z plusów oraz minusów takiego rozwiązania.

Blacha aluminiowa w pokryciach dachowych

Blachy na pokrycia dachowe produkowane są z różnych metali, dzięki czemu są mniej lub bardziej odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Tak naprawdę materiałem zapewniającym największą trwałość jest stal, jednak jest to rozwiązanie również najdroższe. Wielu inwestorów poszukuje zatem jakiejś alternatywy, zapewniającej również dobrą jakość, ale w bardziej przystępnej cenie. I tutaj z pomocą przychodzą blachy aluminiowe, które są często wybierane na pokrycia dachowe. Blacha aluminiowa nadaje się na te pokrycia dachowe, które mają charakteryzować się większością lekkością konstrukcji (co związane jest na przykład z całą konstrukcję budynku, zastosowanym materiałem konstrukcyjnym na dach czy wytrzymałością fundamentów). Podczas montażu dachu z blachy aluminiowej trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiednich elementów łączących. Najlepsze będą gwoździe aluminiowe albo gwoździe ze stali nierdzewnej.

Zalety dachów z aluminium

Dachy z aluminium mają tak naprawdę sporo zalet. W niektórych sytuacjach blacha aluminiowa jest najlepszym wyborem ze względu na samą konstrukcję dachu. Drugi niewątpliwy plus to szeroki wybór blach aluminiowych, które różnią się między sobą na przykład grubości. Pozwala to klientom na wybór blachy o różnej wytrzymałości, w różnych przedziałach cenowych. Lepszą jakościowo blachę można zastosować na pokrycie dachowe domu, tańszą – na przykład na pokrycie budynku gospodarczego czy garażu. Kolejny niewątpliwe plus to możliwość zastosowania tego typu blachy na dachach półokrągły, o złożonych i nieregularnych kształtach.

Blachy kwasoodporne i nierdzewne

Największe właściwości kwasoodporne i nierdzewne ma bez wątpienia blacha stalowa. Czy takich samych parametrów można zatem spodziewać się po blasze z aluminium? Podobnie jak stal nierdzewna, aluminium jest odporne na korozję, a poza tym nietoksyczne i praktycznie obojętne na większość czynników chemicznych. Co ważne, aluminium jest też odporne na korozję wodną. Bez wątpienia blachą mającą zatem najlepsze parametry jeżeli chodzi o wytrzymałość jest blacha stalowa, jednak również blacha aluminiowa jest kwasoodporna i nierdzewna, a przy tym kilkukrotnie lżejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *