Metale kolorowe, aluminium, blachy, kształtowniki, stopy

Hurtownia metali nieżelaznych – Materiały budowlane, Artykuły, Poradniki, Nowinki

Blachy kwasoodporne i nierdzewne
Metale nieżelazne

Blachy kwasoodporne i nierdzewne

Blachy kwasoodporne i nierdzewne są wykonane z materiałów wytrzymałych na działanie wszystkich kwasów o mocy mniejszej od kwasu siarkowego, wodorotlenków oraz wody. Są one również dosyć wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz żywotne.

Dzięki tym właściwościom są wykorzystywane głównie w przemyśle spożywczym, farbiarskim oraz chemicznym. Tworzy się z nich głównie zbiorniki oraz instalacje przemysłowe, które mają kontakt z kwasami oraz innymi substancjami na które są odporne. Blachy wykonane z materiału nierdzewnego mogą być wystawiane na działanie środowiska wodnego oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Blachy aluminiowe stosowane są głównie jako lekkie dachy. Aluminium jest materiałem odpornym na wodę, lecz nie na działanie wodorotlenków, wody morskiej oraz kwasów beztlenowych. Blachy aluminiowe ryflowane jest to materiał antypoślizgowy stosowany w konstrukcjach oraz wszędzie tam gdzie antypoślizgowość jest cechą pożądaną. Trwałość blachy aluminiowej nie przekracza pięćdziesięciu lat.

1 KOMENTARZ

  1. Kwasówki to bardzo wdzięczne materiały podobnie jak blachy żaroodporne czy blachy nierdzewne jeśli mamy choć minimalne pojęcia o właściwościach tych materiałów to możemy sobie zrobić całkiem fajne meble np do garażu czy warsztatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *